Sony 40" KLV-40R352E Full HD LED TV | Dolby Digital Sound technology
Rs 47,750
OverView
Sony 40" KLV-40R352E Full HD LED TV has Full HD (1920 x 1080p) resolution.Display is FHD Resolution and Clear Resolution EnhancerSony 40" KLV-40R352E Full HD LED TV has 2 HDMI ports to connect set top box, Blu Ray playe...Item specifics
- Brand SONY
- Model KLV-40R352E
- Screen Size 40"
- Resolution 1920 x 1080p
Product Description
Sony 40" KLV-40R352E Full HD LED TV has Full HD (1920 x 1080p) resolution.
Display is FHD Resolution and Clear Resolution Enhancer
Sony 40" KLV-40R352E Full HD LED TV has 2 HDMI ports to connect set top box, Blu Ray players, gaming console and 1 USB port to connect hard drives and other USB devices
Sound output is 10 Watts.
Dolby Digital technology
Sound Modes are Stand, Music, Cinema, Game, Sports | ClearPhase technology
Warranty is 1 year standard warranty from Sony
Additional Information are X-Protection Pro, On/Off Timer, Sleep Timer, Teletext.
Related Products
Videocon 55 Inches 4K 9.0 Uhd Android Smart Led Tv (Sound Bar & voice Remoter)
Rs 70,500 Rs 89,000
Panasonic 65" 4K UHD HDR LED TV | Black
Rs 380,000
Idea 32 Inch Full HD LED TV
Rs 19,245 Rs 22,500
Samsung UA55AU7700RXHE 55-inch Crystal UHD 4K Smart LED TV With Air Slim Design | Black
Philips 24inch Slim LED TV